Jako rodzic zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak delikatna i wrażliwa jest skóra Twojego dziecka. Dobierając kosmetyki do jej pielęgnacji, należy pamiętać o wyborze kosmetyków najwyższej jakości, zapewniających ochronę, nawilżających i niepodrażniających naskórka i skóry głowy. Dlatego, dokonując wyboru najlepiej postawić na znanych, renomowanych producentów bądź produkty zawierające jedynie naturalne składniki. 

Podstawy pielęgnacji

Wybór rodzaju produktów powinien zależeć od potrzeb i wieku Twojego dziecka. Jednak niezależnie od tego najważniejsze jest, by cechowały się one wysoką skutecznością, były delikatne i nie uczulały. Unikajmy wszelkiego rodzaju parabenów, SLS, SLES i PEG-ów, które odpowiedzialne są jedynie za suchość naskórka i mogą powodować wysypki. Najlepsze kosmetyki dla dzieci, jakie możemy im zaoferować to te o krótkim i prostym składzie zawierających składniki pochodzenia naturalnego. 

Naturalne składniki zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry, doskonale oczyszczają ją, nie powodując podrażnień i uczuleń. Świetnie nadają się do każdego typu cery, nawet dla niemowląt i dzieci z atopowym zapaleniem skóry czy innymi chorobami skórnymi jak np. łuszczyca. Ważne jest wykorzystanie tego typów produktów nie tylko w początkowych fazach życia niemowlęcia, ale utrzymywanie ich, kiedy będzie starsze. Nic przecież nie zastąpi naturalnych olejków, ekstraktów roślinnych i wyciągów z roślin. A naszemu dziecku należy się przecież jak najlepsza pielęgnacja.

Produkty dla dzieci

Obecnie pozostawanie w zgodzie z naturą ze stosowaniem bezpiecznych, ekologicznych produktów staje się coraz bardziej modne. Ceny produktów nie są już zbyt wysokie, dzięki czemu sięgnąć po nie może nawet przeciętna rodzina. Wszystkie kosmetyki dla dzieci analizowane są pod ścisłym nadzorem zespołu naukowców i ekspertów, by nie przynosiły żadnych skutków ubocznych. Oferta produktów dla dzieci zawiera:

  • Płyny oraz emulsje do kąpieli dla niemowląt i dzieci;
  • szampony i odżywki;
  • pianki i emulsje nawilżające i łagodzące podrażnienia;
  • żele i mleczka chroniące przed bakteriami;
  • pasty do zębów, również takie, które nie zawierają fluoru.

Co wybrać?

Nie ma złotej reguły na wybór odpowiednich produktów dla Twojego dziecka. Jedyną metodą jest próbowanie i rozpoczynanie stosowania od produktów przebadanych dermatologicznie, antyalergicznych i organicznego pochodzenia. W przypadku wystąpienia podrażnień należy sprawdzić wszystkie dostępne możliwości i jeśli nadejdzie taka potrzeba zmienić uczulający produkt. Z czasem odporność dziecka na chemiczne substancje się zwiększa możliwy jest zatem wybór kosmetyków o większej ilości z wieloma wariantami zapachowymi takimi by odpowiadały naszym dzieciom. Pamiętajmy, że balsam po kąpieli konieczny jest jedynie w pierwszych okresach życia, potem można z niego zrezygnować. Dużo ważniejsze staje się korzystanie z produktów myjących jak mydła i żele, sama woda powodować będzie u dziecka przesuszenie skóry.